Spectra Symbol TSP-L-0150-103-3%-RH
TSP-L-0150-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0150-103-3%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 150MM
Datasheet Download
TSP-L-0150-103-3%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0150-103-3%-RH
QUANTITY
TSP-L-0150-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0150-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0150-103-3%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 150.00mm (0 ~ 5.91")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0150-103-3%-RH
Related LinksTSP-L-0150, TSP-L-0150-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0150-103-3%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0150-103-3%-RH
GROMMET EDGE SLOT NYLON NAT 100' datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 3/8 UNF 5V 36" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
68UF 350V 16X31,5 datasheet.pdf