Spectra Symbol TSP-L-0750-203-3%-RH
TSP-L-0750-203-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0750-203-3%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 20K OHM 750MM
Datasheet Download
TSP-L-0750-203-3%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0750-203-3%-RH
QUANTITY
TSP-L-0750-203-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0750-203-3%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0750-203-3%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductThinPot Potentiometers
Standard Package25
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 750.00mm (0 ~ 29.53")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)20k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0750-203-3%-RH
Related LinksTSP-L-0750, TSP-L-0750-203-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0750-203-3%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0750-203-3%-RH
CONN BNC PLUG STR datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 4X326" A MED datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W SMBG datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 8''X24'' 100EA datasheet.pdf
12",INDOOR,+485,+ETH,24V datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
100V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf