Vishay Semiconductor/Opto Division TSSP58P38
TSSP58P38 picture photo
Mfg. Part Number
TSSP58P38
Brief Description
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW
Datasheet Download
TSSP58P38.pdf
Availability of TSSP58P38
QUANTITY
TSSP58P38 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSSP58P38
Internal Part NumberEIS-TSSP58P38
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
Sensing Distance40m
B.P.F. Center Frequency38.0kHz
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply700µA
OrientationSide View
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSSP58P38
Related LinksTSSP, TSSP58P38 Datasheet, Vishay Semiconductor/Opto Division Distributor
TSSP58P38 Details Description
Related parts for TSSP58P38
IC OPAMP TRANSIMP 180MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 50PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA TIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC 72VDC datasheet.pdf
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf