Samtec, Inc. TSW-101-23-T-D
TSW-101-23-T-D picture photo
Mfg. Part Number
TSW-101-23-T-D
Brief Description
CONN HEADER 2POS .100" DUAL TIN
Datasheet Download
TSW-101-23-T-D.pdf
Availability of TSW-101-23-T-D
QUANTITY
TSW-101-23-T-D Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-101-23-T-D
Internal Part NumberEIS-TSW-101-23-T-D
SeriesTSW
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-101-23-T-D
Related LinksTSW-101, TSW-101-23-T-D Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-101-23-T-D Details Description
Related parts for TSW-101-23-T-D
IC FLOAT-PT COPROC 33MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 7POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP D LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf