Samtec, Inc. TSW-103-25-F-S-RA
TSW-103-25-F-S-RA picture photo
Mfg. Part Number
TSW-103-25-F-S-RA
Brief Description
CONN HEADER 3POS .100" R/A AU
Datasheet Download
TSW-103-25-F-S-RA.pdf
Availability of TSW-103-25-F-S-RA
QUANTITY
TSW-103-25-F-S-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-103-25-F-S-RA
Internal Part NumberEIS-TSW-103-25-F-S-RA
SeriesTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.320" (8.13mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-103-25-F-S-RA
Related LinksTSW-103-, TSW-103-25-F-S-RA Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-103-25-F-S-RA Details Description
Related parts for TSW-103-25-F-S-RA
IC MULTIPLEXER 16X1 28CDIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 12V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG 3.3V 5A TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 480V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN 2.5MM MALE STEREO PLUG datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 32 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf