Samtec, Inc. TSW-106-25-F-S-RA
TSW-106-25-F-S-RA picture photo
Mfg. Part Number
TSW-106-25-F-S-RA
Brief Description
CONN HEADER 6POS .100" SNGL R/A
Datasheet Download
TSW-106-25-F-S-RA.pdf
Availability of TSW-106-25-F-S-RA
QUANTITY
TSW-106-25-F-S-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-106-25-F-S-RA
Internal Part NumberEIS-TSW-106-25-F-S-RA
SeriesTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.320" (8.13mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-106-25-F-S-RA
Related LinksTSW-106-, TSW-106-25-F-S-RA Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-106-25-F-S-RA Details Description
Related parts for TSW-106-25-F-S-RA
SENSOR TEMP I2C/SMBUS TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.4A 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER INVRTD 32POS STR datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 25VDC 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf