Samtec, Inc. TSW-119-23-G-S
TSW-119-23-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-119-23-G-S
Brief Description
CONN HEADER 19POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-119-23-G-S.pdf
Availability of TSW-119-23-G-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-119-23-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-119-23-G-S
Internal Part NumberEIS-TSW-119-23-G-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-119-23-G-S
Related LinksTSW-119, TSW-119-23-G-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-119-23-G-S Details Description
Related parts for TSW-119-23-G-S
GROMMET EDGE SLOT PE BLACK datasheet.pdf
IC DAC QUAD 12BIT MULTI 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 51PF 630V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58U 12' MUHFM datasheet.pdf
RES 1.3333K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
SHUTTLE BLADE GUIDE datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN RECP datasheet.pdf
22UF 200V 10X16 datasheet.pdf