Samtec, Inc. TSW-123-23-G-S
TSW-123-23-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-123-23-G-S
Brief Description
CONN HEADER 23POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-123-23-G-S.pdf
Availability of TSW-123-23-G-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-123-23-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-123-23-G-S
Internal Part NumberEIS-TSW-123-23-G-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-123-23-G-S
Related LinksTSW-123, TSW-123-23-G-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-123-23-G-S Details Description
Related parts for TSW-123-23-G-S
BATTERY PACK NICAD 9.6V 500MAH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 4.48"L X 2.49"W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf