Samtec, Inc. TSW-132-17-G-D
TSW-132-17-G-D picture photo
Mfg. Part Number
TSW-132-17-G-D
Brief Description
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
TSW-132-17-G-D.pdf
Availability of TSW-132-17-G-D
QUANTITY
TSW-132-17-G-D Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-132-17-G-D
Internal Part NumberEIS-TSW-132-17-G-D
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.620" (15.75mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-132-17-G-D
Related LinksTSW-132, TSW-132-17-G-D Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-132-17-G-D Details Description
Related parts for TSW-132-17-G-D
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf