Samtec, Inc. TSW-133-23-T-D
TSW-133-23-T-D picture photo
Mfg. Part Number
TSW-133-23-T-D
Brief Description
CONN HEADER 66POS .100" DUAL TIN
Datasheet Download
TSW-133-23-T-D.pdf
Availability of TSW-133-23-T-D
QUANTITY
TSW-133-23-T-D Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-133-23-T-D
Internal Part NumberEIS-TSW-133-23-T-D
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-133-23-T-D
Related LinksTSW-133, TSW-133-23-T-D Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-133-23-T-D Details Description
Related parts for TSW-133-23-T-D
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3905 datasheet.pdf
CONN HEADER .6MM 60POS PWR TERM datasheet.pdf
M804 6C 4#23 2#20 SKT RECP OM datasheet.pdf
220UF 250V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf