Samtec, Inc. TSW-138-23-G-S
TSW-138-23-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-138-23-G-S
Brief Description
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-138-23-G-S.pdf
Availability of TSW-138-23-G-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-138-23-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-138-23-G-S
Internal Part NumberEIS-TSW-138-23-G-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)