Samtec, Inc. TSW-149-23-T-S
TSW-149-23-T-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-149-23-T-S
Brief Description
CONN HEADER 49POS .100" SNGL TIN
Datasheet Download
TSW-149-23-T-S.pdf
Availability of TSW-149-23-T-S
QUANTITY
TSW-149-23-T-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-149-23-T-S
Internal Part NumberEIS-TSW-149-23-T-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions49
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-149-23-T-S
Related LinksTSW-149, TSW-149-23-T-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-149-23-T-S Details Description
Related parts for TSW-149-23-T-S
SENSOR MAGNETC SPST MINI AMP MTE datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP TIN 6CKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OSC MEMS 60.07MHZ CMOS SMD datasheet.pdf