Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B0
TSX-3225 16.0000MF10U-B0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF10U-B0
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF10U-B0.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF10U-B0
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF10U-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF10U-B0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF10U-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF10U-B0
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF10U-B0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF10U-B0 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF10U-B0
TERM RING VYL 8AWG 3/8 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
CABLE 12POS R/A PLUG-OPEN 1.5M datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RECEPT KIT SIZE 1 7.2MM CABLE datasheet.pdf