Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B3
TSX-3225 16.0000MF10U-B3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF10U-B3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 16PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF10U-B3.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF10U-B3
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF10U-B3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF10U-B3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF10U-B3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF10U-B3
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF10U-B3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF10U-B3 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF10U-B3
IC CONTRLR HOTSWAP NEGVOLT 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf