Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B6
TSX-3225 16.0000MF10U-B6 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF10U-B6
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF10U-B6.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF10U-B6
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF10U-B6 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF10U-B6
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF10U-B6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF10U-B6
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF10U-B6 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF10U-B6 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF10U-B6
SENSOR GAUGE PRESS 7.25PSI MAX datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE END datasheet.pdf
IC FPGA 310 I/O 672BGA datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL PREC 8-DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FRONT CUTOFF PLUNGER datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf