Epson TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF10Z-AC3
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.55M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 405MA 270 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.8A 60 MOHM SMD datasheet.pdf