Epson TSX-3225 16.0000MF20X-W6
TSX-3225 16.0000MF20X-W6 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF20X-W6
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF20X-W6.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF20X-W6
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF20X-W6 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF20X-W6
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF20X-W6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF20X-W6
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF20X-W6 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF20X-W6 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF20X-W6
CONV DC/DC 27W .55-1.8VOUT 15A datasheet.pdf
RELAY MONITOR VOLT 65-260VAC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 36POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 226 I/O 324CSGBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 25.5A 3.67 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
3.5MM SCREWLESS, 8 POSN datasheet.pdf