Epson TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
TSX-3225 25.0000MF20Z-C3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 25.0000MF20Z-C3.pdf
Availability of TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
QUANTITY
TSX-3225 25.0000MF20Z-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
Related LinksTSX-3225 25., TSX-3225 25.0000MF20Z-C3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 25.0000MF20Z-C3 Details Description
Related parts for TSX-3225 25.0000MF20Z-C3
RES 300 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
BERGSTRIP .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GP 200V 300A 3TOWER datasheet.pdf