Epson TSX-3225 27.0000MF10P-B3
TSX-3225 27.0000MF10P-B3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 27.0000MF10P-B3
Brief Description
CRYSTAL 27.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 27.0000MF10P-B3.pdf
Availability of TSX-3225 27.0000MF10P-B3
QUANTITY
TSX-3225 27.0000MF10P-B3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 27.0000MF10P-B3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 27.0000MF10P-B3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 27.0000MF10P-B3
Related LinksTSX-3225 27., TSX-3225 27.0000MF10P-B3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 27.0000MF10P-B3 Details Description
Related parts for TSX-3225 27.0000MF10P-B3
CONN RECEPT 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
COLOR CORRECTION MATRIX IP CORE datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf