Epson TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 27.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0.pdf
Availability of TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
QUANTITY
TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
Related LinksTSX-3225 27., TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0 Details Description
Related parts for TSX-3225 27.0000MF10Z-AC0
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEATSINK 15X15X9.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT LV 6TSOP datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 10MH SMD datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 28MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 21C P 72" WHT JACKS datasheet.pdf