Epson TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
TSX-3225 27.0000MF10Z-C0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 27.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 27.0000MF10Z-C0.pdf
Availability of TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
QUANTITY
TSX-3225 27.0000MF10Z-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
Related LinksTSX-3225 27., TSX-3225 27.0000MF10Z-C0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 27.0000MF10Z-C0 Details Description
Related parts for TSX-3225 27.0000MF10Z-C0
CONN RECEPT 80 POS VERT .050 PCB datasheet.pdf
IC DOC2000 384MB 32-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
BATTERY TRAY FOR S8TS datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT XFP 20POS SMD R/A datasheet.pdf
MLTIOUTLTBX 3 5-20 DUP3PH BLKBRK datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG YELLOW 328.1' datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLACK 1"X4' datasheet.pdf
CAP CER 17.5PF 7.5KV datasheet.pdf