Epson TSX-3225 27.0000MF18X-W6
TSX-3225 27.0000MF18X-W6 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 27.0000MF18X-W6
Brief Description
CRYSTAL 27.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 27.0000MF18X-W6.pdf
Availability of TSX-3225 27.0000MF18X-W6
QUANTITY
TSX-3225 27.0000MF18X-W6 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 27.0000MF18X-W6
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 27.0000MF18X-W6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±18ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 27.0000MF18X-W6
Related LinksTSX-3225 27., TSX-3225 27.0000MF18X-W6 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 27.0000MF18X-W6 Details Description
Related parts for TSX-3225 27.0000MF18X-W6
CONN PLUG R/ANGLE POWR SUPPLY datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.8"L X 4.8"W datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO204AC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf