Epson TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
TSX-3225 40.0000MF10Y-K6 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
Brief Description
CRYSTAL 40.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 40.0000MF10Y-K6.pdf
Availability of TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
QUANTITY
TSX-3225 40.0000MF10Y-K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
Related LinksTSX-3225 40., TSX-3225 40.0000MF10Y-K6 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 40.0000MF10Y-K6 Details Description
Related parts for TSX-3225 40.0000MF10Y-K6
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 50 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 14HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A AUTO LINK datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 POLYSTYRENE 25MM datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.0MM (0.04) datasheet.pdf