Epson TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
TSX-3225 45.0000MF10P-AC0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 45.0000MHz 10ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 85°C Surface Mount 1010 (2725 Metric)
Datasheet Download
TSX-3225 45.0000MF10P-AC0.pdf
Availability of TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
QUANTITY
TSX-3225 45.0000MF10P-AC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency45MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
Related LinksTSX-3225 45., TSX-3225 45.0000MF10P-AC0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 45.0000MF10P-AC0 Details Description
Related parts for TSX-3225 45.0000MF10P-AC0
CAP CER 560PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 360RES .5M datasheet.pdf
CAP 27F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A datasheet.pdf