TDK Corporation TTB12G51-900-2P-T20
TTB12G51-900-2P-T20 picture photo
Mfg. Part Number
TTB12G51-900-2P-T20
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
XFRMR BALUN RF
Datasheet Download
TTB12G51-900-2P-T20.pdf
Availability of TTB12G51-900-2P-T20
QUANTITY
TTB12G51-900-2P-T20 Order Process
Ship out your order
Specifications of TTB12G51-900-2P-T20
Internal Part NumberEIS-TTB12G51-900-2P-T20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series-
Packaging*
Frequency Range174MHz ~ 860MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 50 Ohm
Phase Difference180°
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)-
Package / Case*
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TTB12G51-900-2P-T20
Related LinksTTB12G51-, TTB12G51-900-2P-T20 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TTB12G51-900-2P-T20 Details Description
Related parts for TTB12G51-900-2P-T20
RES 6.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STANDARD CMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RIVET PUSH 0.470" ACETAL WHITE datasheet.pdf
CONN ADAPTER 22P-22P F-M PNL MNT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 1.3A SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 6A TSST8 datasheet.pdf