| Internal Part Number | EIS-TTC15P-2.5 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Category | Computers, Office - Components, Accessories | |
| Family | Labels, Labeling | |
| Series | PAN-CODE™ | |
| Packaging | 2500 per Roll | |
| Type | Label | |
| Label Type | Component | |
| Label Size | 1.50" x 1.00" (38.1mm x 25.4mm) | |