Panduit TTC22Y-2.5
TTC22Y-2.5 picture photo
Mfg. Part Number
TTC22Y-2.5
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL TT POLY WHT 2.75 X 1.25"
Datasheet Download
TTC22Y-2.5.pdf
Availability of TTC22Y-2.5
QUANTITY
TTC22Y-2.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TTC22Y-2.5
Internal Part NumberEIS-TTC22Y-2.5
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesPAN-CODE™
Packaging2500 per Roll
TypeLabel
Label TypeComponent
Label Size2.75" x 1.25" (69.9mm x 31.75mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsPanduit Thermal Transfer Printer - PTR2E
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TTC22Y-2.5
Related LinksTTC22, TTC22Y-2.5 Datasheet, Panduit Distributor
TTC22Y-2.5 Details Description
Related parts for TTC22Y-2.5
DIODE ARRAY GP 300V 30A TO247-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 1 3.25-4.5MM YEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 21 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
ANT DIPO WTS 802.11BG 2.5GHZ UFL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
OPTOCOUPLER 1 CH TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf