Amphenol Aerospace Operations TV01RW-11-35P-U
TV01RW-11-35P-U picture photo
Mfg. Part Number
TV01RW-11-35P-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 13C 13#22D PIN RECP
Datasheet Download
TV01RW-11-35P-U.pdf
Availability of TV01RW-11-35P-U
QUANTITY
TV01RW-11-35P-U Order Process
Ship out your order
Specifications of TV01RW-11-35P-U
Internal Part NumberEIS-TV01RW-11-35P-U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV01RW-11-35P-U
Related LinksTV01RW-, TV01RW-11-35P-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV01RW-11-35P-U Details Description
Related parts for TV01RW-11-35P-U
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
CONN HOUSING POWER LOCK 1POS WHT datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 2W SMBG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.5V 10W datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf