Comchip Technology TV02W171-HF
TV02W171-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV02W171-HF
Brief Description
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123
Datasheet Download
TV02W171-HF.pdf
Availability of TV02W171-HF
QUANTITY
TV02W171-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W171-HF
Internal Part NumberEIS-TV02W171-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 HF Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
Voltage - Breakdown (Min)189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)730mA
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W171-HF
Related LinksTV02W, TV02W171-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W171-HF Details Description
Related parts for TV02W171-HF
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 27POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf