Comchip Technology TV04A221J-G
TV04A221J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV04A221J-G
Brief Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMA
Datasheet Download
TV04A221J-G.pdf
Availability of TV04A221J-G
QUANTITY
TV04A221J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A221J-G
Internal Part NumberEIS-TV04A221J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.12A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A221J-G
Related LinksTV04A, TV04A221J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A221J-G Details Description
Related parts for TV04A221J-G
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100K 3WIRE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 6.5NS 160PQFP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK MARKING datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 42"X72" ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf