Comchip Technology TV04A401J-HF
TV04A401J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV04A401J-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 400VWM 648VC SMA
Datasheet Download
TV04A401J-HF.pdf
Availability of TV04A401J-HF
QUANTITY
TV04A401J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A401J-HF
Internal Part NumberEIS-TV04A401J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
Voltage - Breakdown (Min)447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)620mA
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A401J-HF
Related LinksTV04A4, TV04A401J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A401J-HF Details Description
Related parts for TV04A401J-HF
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC CK505 VREG RES 56-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS INLINE SCKT datasheet.pdf
TERMINAL ADAPTER EX 2NPT-M32 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ATTENUATOR 14 DB DC 26.5GHZ datasheet.pdf