Comchip Technology TV04A640JB-G
TV04A640JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV04A640JB-G
Brief Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Datasheet Download
TV04A640JB-G.pdf
Availability of TV04A640JB-G
QUANTITY
TV04A640JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A640JB-G
Internal Part NumberEIS-TV04A640JB-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurge Protection Diodes
Flat Chip Diodes
ESD and ESD Suppressors
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.88A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A640JB-G
Related LinksTV04A6, TV04A640JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A640JB-G Details Description
Related parts for TV04A640JB-G
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC DUAL 10BIT 105MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
BLT 5.08/08/180LH SN OR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.47A 74 MOHM datasheet.pdf
MICRO 37C P /11 10CR 72" NI datasheet.pdf