Comchip Technology TV04A780JB-G
TV04A780JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV04A780JB-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMA
Datasheet Download
TV04A780JB-G.pdf
Availability of TV04A780JB-G
QUANTITY
TV04A780JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A780JB-G
Internal Part NumberEIS-TV04A780JB-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurge Protection Diodes
Flat Chip Diodes
ESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.17A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A780JB-G
Related LinksTV04A7, TV04A780JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A780JB-G Details Description
Related parts for TV04A780JB-G
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR HOTPOT 10K OHM 200MM datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 12.12"L X 12"W datasheet.pdf
CAP TACT RND BLK/FROSTD WHT LENS datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .250 DIA BLACK datasheet.pdf
MIGHTY SCOPE 5M 10X-200X datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
TEST CLIP 25.4MM LONG ALIGATOR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG WHITE 305M datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf