Comchip Technology TV06B110J-HF
TV06B110J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B110J-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB
Datasheet Download
TV06B110J-HF.pdf
Availability of TV06B110J-HF
QUANTITY
TV06B110J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B110J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B110J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)11V
Voltage - Breakdown (Min)12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)32.97A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B110J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B110J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B110J-HF Details Description
Related parts for TV06B110J-HF
RES SMD 31.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 25V 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIFFERENTIAL PRESSURE STATION datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf