Comchip Technology TV06B111J-HF
TV06B111J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B111J-HF
Brief Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Datasheet Download
TV06B111J-HF.pdf
Availability of TV06B111J-HF
QUANTITY
TV06B111J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B111J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B111J-HF
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.39A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B111J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B111J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B111J-HF Details Description
Related parts for TV06B111J-HF
SLEEVE INSUL .205" STRAIGHT datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
IC VIDEO SW 2-IN/1OUT/3CH 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5/3.3V 6/7A DIP datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 4A 32VDC BLADE 50 PC datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 4V JB 0402 datasheet.pdf