Comchip Technology TV06B111JB-G
TV06B111JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV06B111JB-G
Brief Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Datasheet Download
TV06B111JB-G.pdf
Availability of TV06B111JB-G
QUANTITY
TV06B111JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B111JB-G
Internal Part NumberEIS-TV06B111JB-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurge Protection Diodes
Flat Chip Diodes
ESD and ESD Suppressors
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.39A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B111JB-G
Related LinksTV06B1, TV06B111JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B111JB-G Details Description
Related parts for TV06B111JB-G
IC OPAMP GP 85KHZ 8DIP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 8MM datasheet.pdf
CABINET TURNKEY 75.31"X22"X25.5" datasheet.pdf
MODULE PIP 3A 4.5-14VIN 10SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.73"L X 4.76"W datasheet.pdf
50 CKT STICK GUIDE RIGHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf