Comchip Technology TV06B121J-HF
TV06B121J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B121J-HF
Brief Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB
Datasheet Download
TV06B121J-HF.pdf
Availability of TV06B121J-HF
QUANTITY
TV06B121J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B121J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B121J-HF
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.11A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B121J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B121J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B121J-HF Details Description
Related parts for TV06B121J-HF
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES WIREWOUND 680 OHM 3W datasheet.pdf
HEADER HOUSING 6CKT VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 47K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
60703-19 CUT-OFF INSERT datasheet.pdf
WBP-M32 STOPPING PLUG BRAS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
PRESSURE PAD SLIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf