Comchip Technology TV06B130J-HF
TV06B130J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B130J-HF
Brief Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Datasheet Download
TV06B130J-HF.pdf
Availability of TV06B130J-HF
QUANTITY
TV06B130J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B130J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B130J-HF
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)27.91A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B130J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B130J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B130J-HF Details Description
Related parts for TV06B130J-HF
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 1/2" datasheet.pdf
POLYSWITCH STRAP 2.6A HOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PLIERS LONG NOSE 7.13" datasheet.pdf
IC USB HOST ADAPTER ID QFN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M SIG datasheet.pdf
2:1 HEAT SHRINK TUBING WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf