Comchip Technology TV06B150JB-HF
TV06B150JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B150JB-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Datasheet Download
TV06B150JB-HF.pdf
Availability of TV06B150JB-HF
QUANTITY
TV06B150JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B150JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B150JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)24.59A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B150JB-HF
Related LinksTV06B1, TV06B150JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B150JB-HF Details Description
Related parts for TV06B150JB-HF
CONN CAP END PANEL MOUNT 2POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 28DIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf