Comchip Technology TV06B401JB-HF
TV06B401JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B401JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 400VWM 648VC SMB
Datasheet Download
TV06B401JB-HF.pdf
Availability of TV06B401JB-HF
QUANTITY
TV06B401JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B401JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B401JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
Voltage - Breakdown (Min)447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)930mA
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B401JB-HF
Related LinksTV06B4, TV06B401JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B401JB-HF Details Description
Related parts for TV06B401JB-HF
RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 672TBGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 100MA 9.19 OHM datasheet.pdf
RES SMD 156 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
5CKT 2.5MM W-W RECEPTACLE HSG datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 S 200/PK datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 33.86"L X 25.2"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.8A 20 MOHM SMD datasheet.pdf