Comchip Technology TV06B430JB-G
TV06B430JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV06B430JB-G
Brief Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
Datasheet Download
TV06B430JB-G.pdf
Availability of TV06B430JB-G
QUANTITY
TV06B430JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B430JB-G
Internal Part NumberEIS-TV06B430JB-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
ESD and ESD Suppressors
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.65A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B430JB-G
Related LinksTV06B4, TV06B430JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B430JB-G Details Description
Related parts for TV06B430JB-G
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
IC Z8PLUS MCU OTP 512 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 6.7NS 56CSBGA datasheet.pdf
DUAL APPLICATION TOOL R/A CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 340MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
INS BNCM CABLE SHTH P 50OHM 100C datasheet.pdf