Comchip Technology TV06B441JB-HF
TV06B441JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B441JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 440VWM 713VC SMB
Datasheet Download
TV06B441JB-HF.pdf
Availability of TV06B441JB-HF
QUANTITY
TV06B441JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B441JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B441JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
Voltage - Breakdown (Min)492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)840mA
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B441JB-HF
Related LinksTV06B4, TV06B441JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B441JB-HF Details Description
Related parts for TV06B441JB-HF
CONN CHAMP 50 POS RECEPT VERT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 9/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 270 OHM 20SOIC datasheet.pdf
WATER CONTACT INDICAT 12 INX180 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf