Comchip Technology TV06B480JB-G
TV06B480JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV06B480JB-G
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Datasheet Download
TV06B480JB-G.pdf
Availability of TV06B480JB-G
QUANTITY
TV06B480JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B480JB-G
Internal Part NumberEIS-TV06B480JB-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
ESD and ESD Suppressors
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.75A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B480JB-G
Related LinksTV06B4, TV06B480JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B480JB-G Details Description
Related parts for TV06B480JB-G
CER RESONATOR 3.58MHZ SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65 WD 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 12POS .156 NAT datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER LIN STEP DVR NQFP datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 10' REVERSED datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf