Comchip Technology TV06B540JB-HF
TV06B540JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B540JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB
Datasheet Download
TV06B540JB-HF.pdf
Availability of TV06B540JB-HF
QUANTITY
TV06B540JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B540JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B540JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.89A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B540JB-HF
Related LinksTV06B5, TV06B540JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B540JB-HF Details Description
Related parts for TV06B540JB-HF
SENSOR 100PSIS M12 5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A PPAK SO-8 datasheet.pdf
TEST POINT PC MULTI PURPOSE BLUE datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf