Comchip Technology TV06B900J-G
TV06B900J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV06B900J-G
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB
Datasheet Download
TV06B900J-G.pdf
Availability of TV06B900J-G
QUANTITY
TV06B900J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B900J-G
Internal Part NumberEIS-TV06B900J-G
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.11A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B900J-G
Related LinksTV06B, TV06B900J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B900J-G Details Description
Related parts for TV06B900J-G
PS DPCI SWITCHER 200W QUAD OUT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS STR datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 15NS 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3.5KV 250MA DO204 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf