Comchip Technology TV06B900JB-HF
TV06B900JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B900JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB
Datasheet Download
TV06B900JB-HF.pdf
Availability of TV06B900JB-HF
QUANTITY
TV06B900JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B900JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B900JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.11A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B900JB-HF
Related LinksTV06B9, TV06B900JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B900JB-HF Details Description
Related parts for TV06B900JB-HF
DIODE ARRAY GP 200V 15A D2PAK datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EXPRESSCARD/34 MODULE BOTTM datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4.6MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM datasheet.pdf