Amphenol Aerospace Operations TV06DT-13-35PA-LC
TV06DT-13-35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-13-35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 22C 22#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DT-13-35PA-LC.pdf
Availability of TV06DT-13-35PA-LC
QUANTITY
TV06DT-13-35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-13-35PA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-13-35PA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-13-35PA-LC
Related LinksTV06DT-1, TV06DT-13-35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-13-35PA-LC Details Description
Related parts for TV06DT-13-35PA-LC
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
70233-148LF METRAL HDR 2MX4R PF datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS VERT .200 datasheet.pdf
1M EXTENSION CABLE, ROBOTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 3POS GOLD datasheet.pdf