Amphenol Aerospace Operations TV06DT-15-18HE-LC
TV06DT-15-18HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-15-18HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DT-15-18HE-LC.pdf
Availability of TV06DT-15-18HE-LC
QUANTITY
TV06DT-15-18HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-15-18HE-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-15-18HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-15-18HE-LC
Related LinksTV06DT-1, TV06DT-15-18HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-15-18HE-LC Details Description
Related parts for TV06DT-15-18HE-LC
RES SMD 243K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/32W datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 9.6MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SHORTING PLUG OPEN TOP BLUE datasheet.pdf
SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SMT 6.5MM datasheet.pdf