Amphenol Aerospace Operations TV06DT-15-19HN
TV06DT-15-19HN picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-15-19HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DT-15-19HN.pdf
Availability of TV06DT-15-19HN
QUANTITY
TV06DT-15-19HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-15-19HN
Internal Part NumberEIS-TV06DT-15-19HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-15-19HN
Related LinksTV06DT-, TV06DT-15-19HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-15-19HN Details Description
Related parts for TV06DT-15-19HN
FUSE BOARD MNT 4A 250VAC/VDC RAD datasheet.pdf
LAMP CCFL 2340V 2.6MM X 600MM datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A TO202 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 15MA SOT23 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf