Amphenol Aerospace Operations TV06DT-19-28JC
TV06DT-19-28JC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-19-28JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DT-19-28JC.pdf
Availability of TV06DT-19-28JC
QUANTITY
TV06DT-19-28JC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-19-28JC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-19-28JC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-19-28JC
Related LinksTV06DT-, TV06DT-19-28JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-19-28JC Details Description
Related parts for TV06DT-19-28JC
IC PWR MOSFET DVR N-CH 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 20-22AWG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.8V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf